02188272631   09381006098  
تعداد بازدید : 150
7/31/2022

به گزارش خبرنگار مهر، ساسان مبینی عصر سه شنبه در آئین بیست و پنجمین سال روز ملی صنعت بیان کرد: یکی از اهدافی که در استان فارس پیگیری می‌شود توسعه اقتصادی استان با توجه به برنامه ریزی های میان مدت، کوتاه و بلند مدت است تا فارس در مسیر توسعه اقتصادی گام بردارد.

وی در ادامه تصریح کرد: فارس با دارا بودن 7 درصد از مساحت کشور و 6 درصد از جمعیت کشور تنها 5 درصد تولید ناخالص ملی را تولید می‌کند که این آمار برای شاخص‌های اقتصادی فارس نه تنها مناسب نیست بلکه نشان دهنده مغفول ماندن حوزه صنعت است.

به گفته این مقام مسئول با توجه به وضعیت اقتصادی کشور اولویت اول کارگزاران انقلاب حمایت از واحدهای صنعتی در راستای جلوگیری از ورشکستگی است این در حالی است که در اولویت‌های بعدی توسعه واحدهای صنعتی، راه اندازی واحدهای راکد و ایجاد بنگاه‌های اقتصادی جدید است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس معتقد است فارس طی هفت ماه نخست امسال توانست در حوزه اقتصادی و شاخص‌های ارزیابی این بخش اتفاقات خوبی را رقم بزند اما این رشد اقتصادی هنوز متناسب با پتانسیل‌های فارس نیست.

مبینی ادامه داد: استان فارس که در حوزه تولید محصولات کشاورزی در کشور سرآمد بود اما فارس در حوزه فرآوری و صنایع تکمیلی این محصولات توفیق چندانی نداشته و تعداد چاه‌های غیر مجاز آن در بالاترین حد ممکن قرار دارد.

All Rights Reserved 2022 © OnlineWarehouse.ir
Designed & Developed by BSFE.ir