02188272631   09381006098  
تعداد بازدید : 94
4/16/2023

نخبگان جوان را باور داشته باشیم

فن‌آوری امروزه در دنیای مدرن به عنوان اصلی‌ترین عامل برتری در کشور جایگاه خاص خود را ایجاب نموده است در این میان علم روباتیک نیز از پیشرفت فوق‌العاده‌ای در سالیان اخیر برخوردار گردیده است.
تیم روباکاپ اسپادانا در مسابقات جهانی آتلانتا در جورجیای آمریکا که در یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فن‌آوری دنیا برگزار می‌شد با پشت سر گذاشتن کلیه مشکلات برای شرکت در این دوره و نشان دادن برتری چشم‌گیر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، توانست از عنوان قهرمانی سال گذشته خود در آلمان دفاع کند. برای آشنایی بیشتر با عملکرد این گروه مصاحبه‌ای با مهندس نادری سرپرست و امیر نوژان نادری کاپیتان تیم انجام دادیم.
مهندس نادری با اشاره به تاریخچه برگزاری این مسابقات گفت : ایده اصلی این مسابقات در قالب رقابت‌های روبات‌های فوتبالیست برای اولین بار در سال 1993 ارایه شد. به دنبال مطالعاتی که طی دو سال بعد از آن انجام گرفت در سال 1995 و با اعلام غیررسمی نخستین کنفرانس روباکاپ برگزار گردید و از سال 1998 نیز مسابقات منطقه‌ای آغاز شد. ایران از سال 2000 با این تحول و فناوری نو آشنا گردید و از آن سال تاکنون در این مسابقات شرکت می‌نماید. فدراسیون جهانی روباتیک در سرفصل اهداف خود مواردی همچون ساخته شدن روبات‌هایی که بتواند انسان را در توسعه علم و رفع کردن مشکلات خود در مواقع ضروری مثل زلزله، آتش‌سوزی و جنگ یاری دهد و همین‌طور در مصارف پزشکی صنعتی و تحقیقاتی کاربرد داشته باشد را قرار داده است. مسابقات فوتبال روبات‌ها در دوره دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می گردد و تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات از حمایت بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دنیا برخوردار هستند. کشورهای توسعه‌یافته دارای تکنولوژی برنامه جامع و زیربنایی برای گسترش این نوع فن‌آوری‌های خاص در قشر دانش‌آموزی خود تدوین نمودند برای مثال کشور چین حدود 2000 مدرسه روباتیک دارد و کشورهایی همچون آلمان، کره، ژاپن، آمریکا، ایتالیا نیز در این زمینه بسیار فعال هستند. نادری افزود : علی‌رغم تمام کارشکنی‌ها با اینکه برگزارکنندگان این مسابقات برای تمامی کادر تیم دعوت‌نامه رسمی ارسال کرده بودند، دولت آمریکا فقط برای دو نفر از اعضای تیم، امیر نوژان نادری (کاپیتان) امیر حسین خیرآبادی روادید صادر کرد.
که حضور یک تیم دو نفره در قیاس با تیم‌های مجهز بالای 10 نفر حاضر در مسابقات برای خود برگزارکنندگان بسیار تعجب‌آور بود و ارزش قهرمانی این بچه‌ها را دو چندان کرد.
تیم اسپادانا ایران در این دوره دوبار با تیم رژیم اشغالگر قدس روبه‌رو شد که دوبار از بازی کردن با این تیم انصراف داد و با تلاش اعضای تیم و بهره‌گیری از ذوق و ابتکار ایرانی توانست پرچم سه رنگ و مقدس ایران را در خاک آمریکا به اهتزاز درآورد.
امیر نوژان نادری کاپیتان تیم نیز با اشاره به شرایط خاص که فدراسیون جهانی برای راه‌یابی به این مسابقات گذاشته استانداردهای این دوره را بسیار بالا ارزیابی کرد و در ادامه با بیان اینکه تیم با طی مشکلات سفر و حوادثی که در فرودگاه نیویورک مسئولان امنیتی برای گروه روباتها پیش آوردند سطح کیفی خود مسابقات را مطلوب بیان نمود.
کاپیتان اسپادانا درباره روباتهای شرکت‌کننده تیم گفت : این‌گونه روباتها برای بازی در این رده سنی و مسابقات جونیور دو به دو باید از وزن، ارتقاء‌و ساختار مشخص برخوردار باشند دانش‌آموزان کشورهای دیگر برای ساخت روباتهای خود از قطعات آماده که در فروشگاه‌های مخصوص فروخته می‌شود استفاده می‌کنند ولی در کشور ما کلیه مراحل طراحی و ساخت قطعات به عهده اعضا تیم می‌باشد. علم روباتیک از ادغام سه دانش مکانیک،‌ الکترونیک و برنامه‌نویسی کامپیوتر ایجاد شده و ما با تشکیل گروههایی تخصصی در تیم و مشخص کردن وظایف در بین آنها به بهترین شکل ممکن با طراحی بهترین قطعات، روباتهای قدرتمندی را روانه بازی‌ها کردیم و این مسأله ما را در کوران مسابقات برای تشخیص و مرمت روباتهای آسیب‌دیده در حین بازی بسیار کمک کرد و یکی از عوامل برتری کشور ما بود.
نوژان نادری در پایان با درخواست اینکه دولت با دادن یکسری از امتیازات می‌تواند تلاش و انگیزه زیادی را در بین دانش‌آموزان نخبه برای ادامه و پیگیری بیشتر این فنون ایجاد کند خواستار شرایط مساوی ما‌بین تمامی مدال‌آوران علمی کشور شد.
سرپرست تیم در پایان ضمن تشکر از روزنامه تفاهم گفت : «امیدواریم مسئولین محترم به این نکته پی ببرند که دادن انگیزه و فراهم کردن امکانات برای دانش‌آموزان این کشور و از سر راه برداشتن مشکلات پیش رو این جوانان، ایران را برای رسیدن به کشوری دارای اقتصاد دانش‌محور که جزء برنامه‌های 20 ساله خود کشور نیز می‌باشد یاری می‌دهد و ما می‌توانیم در آینده یکی از صادرکنندگان این علوم به دیگر کشورها باشیم و امیدواریم روزی برسد که تیم‌های ایران نه با هزینه شخصی بلکه با مساعدت دولت و ارگان‌های مربوطه در مسابقات جهانی شرکت کنند.

منبع:روزنامه تفاهم

 

سیستم انبارداری آنلاین سامانه انبارداری سیستم انبارداری سامانه انبارداری آنلاین سیستم انبار سامانه انبار سیستم انبار آنلاین سامانه انبار نرم افزار انبارداری آنلاین نرم افزار انبارداری انبارداری تحت وب سیستم انبار تحت وب سیستم مدیریت چند انبار کاردکس کالا کاردکس کالا در انبار طبقه بندی انبار مدیریت درخواست های PM کدینگ کالا مدیریت درخواست های کاردکس مالی کالا در انبار کاردکس مالی رسید انبار رسید ورود کالا به انبار حواله انبار حواله خروج کالا از انبار درخواست کالا از انبار ثبت درخواست از انبار درخواست خرید کالا ثبت درخواست خرید کالا درخواست بازگشت کالا بازگشت کالا به انبار انتقالی بین انبارها جابجائی کالا بین انبارها رسید انبار مستقیم ثبت کالا در انبار مستقیم موجودی کالا در انبار بروزرسانی خودکار موجودی کالا نقطه سفارش کالا نقطه سفارش نقطه سفارش کالا در انبار سیستم چند انباره مدیریت چند انبار سیستم تحت وب انبار انبار وب بیس حسابداری انبار جانمائی کالا در انبار افتتاح انبار
All Rights Reserved 2022 © OnlineWarehouse.ir
Designed & Developed by BSFE.ir